חדשות ועדכונים

דרוש/ה טכנאי/ת נתונים לעבודה בחטיבת מדע - רשות הטבע והגנים (25.4.2017)

אפריל 25, 2017

 

לרשות הטבע והגנים - דרוש/ה טכנאי/ת נתונים לעבודה בחטיבת מדע

תיאור התפקיד

  • ריכוז וביצוע מאמצי ארגון וטיוב נתונים, בעיקר שכבות GIS ונתוני מגוון ביולוגי.
  • העסקה בהיקף של כ- 40% משרה (ייתכנו חודשים בהיקף העסקה גבוה יותר בהתאם לצורך).

דרישות התפקיד

דרוש/ה ברשות הטבע והגנים (10.11.2016)

נובמבר 8, 2016

 

שם התפקיד: רכז ביחידת הgis, אגף תקשוב ומערכות מידע

מס' משרה: 160362

כפיפות: מנהל יחידת ה GIS

תחום דרגות: 9-11 (בדירוג המנהלי) 39-41 (בדירוג המח"ר)

 

נחנכה תחנת קרקע ראשונה של EGNOS מערך הניווט האירופי (25.9.2016)

ספטמבר 25, 2016

התחנה תאפשר דיוק של 2-1 מ’ מירבי במקלטי ה-GPS בישראל.

בשבוע שעבר הושקה בטכניון במעמד ראש משלחת האיחוד האירופי בישראל, השגריר לארס פאבורג אנדרסן תחנת EGNOS – (Europeane Geostationary Navigation Overly Service) – תחנת קרקע של מערך הניווט האירופי. הקמת התחנה היא תוצאה של שיתוף פעולה בין סוכנות החלל האירופית, המסלול להנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון ומפעל מלמ של התעשייה האווירית. הפרויקט הובא לישראל הודות למאמצי ISERD – המינהלת הישראלית למו”פ האירופי הפועלת מרשות החדשנות (לשעבר לשכת המדען הראשי), שגם ליוותה את ההקמה יחד עם הפרויקט האירופאי EGNIS המנוהל על ידי ISERD וסוכנות החלל הישראלית.

למערכת, שתהיה פתוחה לכל אדם שברשותו מקלט GPS ייעודי, יישומים רבים: ניווט של תחבורה אווירית, ימית ויבשתית, מערכות הנחייה, מערכות מיפוי, אפליקציות ניווט לסוגיהן וכיו”ב.

EGNOS מורכבת משלושה לוויינים גיאוסטציונריים – כלומר לוויינים הנמצאים מעל נקודות קבועות על כדור הארץ – ומרשת של תחנות ייחוס קרקעיות (RIMS). לווייני EGNOS משדרים אותות המאפשרים למשתמשים לקבל מיקום ברחבי אירופה וסביבתה (ובכלל זה ישראל) בזמן אמת בדיוק של כמטר אחד. המערכת מרחיבה את מערכת ה-GPS האמריקאית ועד כה נפרסו 43 תחנות כאלה ברחבי העולם, מתוכן 3 במזרח התיכון: בתורכיה, במצרים וכעת בישראל.

המידע שמספקת מערכת EGNOS משמש, ללא עלות, את כל מקלטי ה-GPS ומעניק דיוק, שלמות, המשכיות וזמינות. המידע המתקבל נוסף לנתונים המגיעים ממערכות לווין כגון GPS (לוויני הניווט האמריקאים), GLONASS (לוויני הניווט הרוסים) ובעתיד גלילאו – מערכת לוויני הניווט האירופית, העתידה לכלול 30 לווינים ולשפר את יכולת הניווט ונתוני המיקום באירופה ובעולם כולו.

להמשך קריאה באתר הטכניון, לחצו כאן.